Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špionáž: nová Škoda Fabia RS?

Špionáž: nová Škoda Fabia RS?
Když zjistili, že jsou středem pozornosti, začali prý řidiči okamžitě ujíždět.
Když zjistili, že jsou středem pozornosti, začali prý řidiči okamžitě ujíždět.
Černé plecháče nejdou s imitací difuzoru moc dohromady...
Černé plecháče nejdou s imitací difuzoru moc dohromady...
Do prodeje dorazí nejdříve za rok, ale prototypy se už vesele prohánějí po českých silnicích.

Pouhý týden po oficiálním debutu nové Škody Fabia na autosalonu v Ženevě se nám podařilo získat exkluzivní snímky sportovní Fabie – a co je snad ještě zajímavější, i sportovního Roomsteru!

Fotky „ulovil“ čtenář Jirka v pondělí 12.3. na dálnici D1. Přestože snímky byly pořízeny ve vysoké rychlosti, jsou na nich jasně patrné nové atributy. Přední nárazník sahá blíž k zemi a má decentně naznačený spoiler, v tom zadním je dokonce imitace difuzoru. Neklamným znamením čehosi mimořádného je také široká koncovka výfuku, nápadně připomínající stávající Fabii RS.

Otázkou je, zda Jirka skutečně viděl novou Fabii RS (a zatím nikde nezmíněný Roomster RS), nebo jde pouze o vozy vybavené exteriérovým optickým paketem. Tovární sada spoilerů a sníženého sportovního podvozku je již nějakou dobu k mání pro větší model Octavia.

Ve prospěch této verze by hovořila až nápadně tenká plechová kola obou aut. Když ale testovací řidiči zpozorovali, že jsou fotografováni, šlápli na plyn a začali rychle ujíždět – v rychlosti okolo 170 km/h!

Skutečně tedy mohlo jít o „eresa“, a to i v případě Roomsteru. Konekonců, označení RS u škodovek znamená spíše nejrychlejší verzi v modelové řadě než vyhraněný sportovní model. Octavia RS je například mnohem civilnější než Volkswagen Golf GTI či Seat Leon FR se stejným mechanickým základem. A svižná motorizace zatím v paletě motorizací pro Roomster citelně chybí, o Fabii ani nemluvě.

Otázkou zůstává, jakou pohonnou jednotku by Fabia RS – a případně i Roomster RS – dostala. Podle autowebu by mohlo jít o stejnou devatenáctistovku TDI PD, která pohání současnou Fabii RS. Škoda totiž zřídka získá nejnovější motory, jež jsou v rámci koncernu k dispozici, a tato jednotka skvěle odpovídá cestovnímu zaměření mladoboleslavských modelů RS.

Britské zastoupení Škoda Auto již dříve oznámilo, že druhá generace Fabie RS přijde na trh v průběhu roku 2008. Jisté je, že tuningový paket bude představen ještě před tímto datem. Škoda nyní věnuje více pozornosti zákazníkům toužícím po individualitě. V Ženevě vystavovala mimo jiné Fabii s bíle lakovanou střechou, která bude nabízena v rámci příplatkové výbavy. Novou Fabii by mělo být možné více přizpůsobit osobnímu vkusu a paket aerodynamických doplňků do této filozofie skvěle zapadá.

autoweb.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář